Dostępny na stronie http://kredyt-net.eu kalkulator, pracuje na oryginalnym silniku procesowym i jest jednym z najlepszych instrumentów tego typu dostępnych w sieci.

Kalkulator kredytowy umożliwia klientowi samodzielną ocenę posiadanej zdolności kredytowej, przeprowadzenie symulacji spłat, a w rezultacie złożenie wniosku kredytowego bez konieczności wizyty w banku. Wszystkie dodane w kalkulatorze dane mechanicznie przesyłane są do systemu kredytowego wyselekcjonowanego banku, który w znacznym stopniu upraszcza procedurę udzielania kredytu zarówno po stronie kredytobiorcy, jak i banku.

akcesoria do laptopów

Ostatnie tygodnie przynoszą prawdziwą huśtawkę notowań na rynku surowców. Mocno zniżkują ceny ropy naftowej i miedzi, złoto natomiast idzie ostro w górę. Dziś  jego ceny ustanowiły nowy rekord wszech czasów. Ten poprzedni z połowy maja nie przetrwał nawet miesiąca. Tuż przed południem pękła bariera 1250 dolarów za uncję.

Miniony piątek, 4 czerwca, można śmiało określić jako czarny dzień na surowcowym rynku. Cena ropy naftowej zniżkowała wówczas o 5 proc., do 71,5 dolara za baryłkę, notowania miedzi spadły o 5,4 proc. Rekordzistą był pallad, taniejący o 5,6 proc. Licząc w dolarach, notowania złota wzrosły o prawie 1 proc. Do majowego rekordu brakowało im niecałe 30 dolarów. Rekord padł jednak już w piątek, jeśli liczyć ceny złota w złotych, euro i frankach.

Za uncję trzeba było płacić 4222 zł, o 3,7 proc. więcej niż dzień wcześniej. W ciągu dnia notowania przekroczyły 4248 zł. Dziś znalazły się na poziomie 4370 zł za uncję. Od marca, a więc wciągu trzech miesięcy, uncja złota zdrożała o niemal 41 proc. To oczywiście „zasługa” osłabienia się naszej waluty. Wobec dolara straciła ona aż 25 proc. W tym czasie notowania złota w dolarach wzrosły o 15 proc. Zachowanie się cen kruszcu po raz kolejny potwierdza opinię o nim, jako inwestycji dobrej na trudne i niepewne czasy.

Źródło: Gold Finance

Akcesoria do laptopów

Kalkulator kredytowy


KWOTA
KREDYTU

LICZBA
RAT

kredyt przez internet

Wyznacz wysokość raty, a będziesz wiedział, jaki kredyt wybrać

Samodzielnie policz wysokość raty Twojego kredytu. Podaj jego kwotę, czas spłaty, a przekonasz się, z jakim miesięcznym wydatkiem kojarzy się zaplanowany kredyt. W tym miejscu możesz się zastanowić, czy Twój domowy budżet to utrzyma i czy zadłużenie się na tę sumę na pewno jest stosownym pomysłem.

Kredyt czy pożyczka

Trzymanie oszczędności na nieoprocentowanym ROR-ze naraża nasze pieniądze na straty związane z inflacją. Znacznie bardziej opłaca się ulokować je na koncie oszczędnościowym, ale takim, które zaoferuje nam wysokie oprocentowanie – pisze w swojej analizie Tomasz Gomółka, ekspert Banku BGŻOptima.

W ostatnich miesiącach Polacy zniechęceni niskim oprocentowaniem lokat wycofali z nich ponad 20 mld zł. Część z tych pieniędzy trafiła do funduszy inwestycyjnych, ale reszta wylądowała na ROR-ach, które w większości przypadków są nieoprocentowane. I to duży błąd, bo podstawowym obowiązkiem posiadacza oszczędności jest dbanie o nie i ochrona przed inflacją, która pomniejsza ich wartość. Skoro ceny idą do góry, to za to samo 100 zł po roku kupimy już mniej towarów, a więc realna wartość banknotu będzie mniejsza. Jedynym wyjściem jest ulokowanie pieniędzy w taki sposób, żeby co najmniej odsetki osiągnęły poziom inflacji. Na pewno nie dzieje się to na nieoprocentowanym ROR-ze. Jeśli chcemy w bezpieczny sposób odłożyć pieniądze i nie zamrażać ich na określony czas, tylko mieć do nich cały czas dostęp, to lepiej wybrać konta oszczędnościowe. Tylko czym się kierować? Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

 

Zasługujesz na więcej

 

Oprocentowanie kont oszczędnościowych mocno się różni w poszczególnych bankach. Na rynku są nawet oferty nie przekraczające 1 proc., podczas gdy niektóre instytucje oferują ponad 3 proc. Nie ma sensu trzymać pieniędzy na zbyt nisko oprocentowanym koncie, bo wtedy i tak nie uda się nam pokonać inflacji. Im wyższe oprocentowanie, tym wyższy zysk, a przecież chyba wszyscy chcemy, żeby nasze oszczędności jak najszybciej się pomnażały. Tak więc po pierwsze patrzymy na wyokość oprocentowania. To jednak nie wszystko co powinno przesądzić o wyborze.

 

Nie daj się nabrać

Na rynku są oferty, które często mocno wyrastają ponad rynkową normę. Warto sobie jednak postawić pytanie dlaczego ktoś oferuje dwa razy tyle co konkurencja, bo przecież nie z dobrego serca. Problem polega na tym, że w zamian za wysokie oprocentowanie wymaga się spełnienia dodatkowych warunków. Wyższa stawka może dotyczyć wyłącznie nowych klientów, czy tylko ograniczonej kwoty, może też wiązać się z koniecznością założenia ROR-u, który będzie dodatkowo płatny, a czasami nawet trzeba będzie na niego przelewać wynagrodzenie. Wysokie oprocentowanie może być wyłącznie wabikiem na nowych klientów.

 

To nie będzie trwać wiecznie

Inna strategia polega na oferowaniu wysokiego oprocentowania w ramach promocji tylko przez kilka pierwszych miesięcy. Potem stawka jest radykalnie obniżana, ale część klientów może się nie zorientować lub z lenistwa zostawi pieniądze w danej instytucji. Lepiej szukać ofert, gdzie oprocentowanie jest stabilne i zawsze wyrasta ponad rynkową średnią. Wystarczy poszukać w Internecie przeszłych zestawień, czy rankingów kont oszczędnościowych i sprawdzić, która instytucja trzyma poziom i naprawdę dba o oszczędności klientów.

 

Koniecznie sprawdź koszty

Jedna strona medalu to oprocentowanie konta oszczędnościowego, druga to koszty związane z jego obsługą. To przede wszystkim opłata za przelew pieniędzy z tego rachunku. Zazwyczaj pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, ale kolejne mogą kosztować od kilku do kilkunastu złotych. Może się więc okazać, że dodatkowy przelew skonsumuje dopisane przez bank odsetki. Jeśli zależy nam na swobodnym dostępie do pieniędzy, to lepiej skorzystać z oferty, gdzie wszystkie wypłaty są darmowe. Dodatkowo, warto też zwrócić uwagę na to, czy prowadzenie konta oszczędnościowego jest nieodpłatne, choć obecnie to już w zasadzie standard.

 

Stosując powyższe wskazówki można znaleźć konto oszczędnościowe, które pozwoli skutecznie pomnażać pieniądze. Warto o nie zadbać i znaleźć produkt z jednej strony bez zbędnych opłat, z drugiej z wysokim i stabilnym w długim okresie oprocentowaniem. Wtedy można mieć pewność, że oszczędności się nie marnują, tylko pracują na jak najwyższy zysk.

 

Tomasz Gomółka, ekspert Banku BGŻOptima

Źródło: BGŻOptima

kredyt-net.eu

Warren Buffett zarzeka się, że nie kupiłby złota, nawet gdyby staniało do 800 dolarów za uncję. George Soros mocno ograniczył ilość posiadanego kruszcu jeszcze przed ostatnią falą spadków notowań. Wiarę w złoto stracił niedawno nawet najbardziej zagorzały jego zwolennik John Paulson, zniechęcony ogromnymi stratami, jakie poniósł zarządzany przez niego fundusz.

Tak jednoznacznie negatywne nastawienie do złota trzech wybitnych inwestorów, z których opiniami liczy się cały finansowy świat, musi dawać do myślenia. Tym bardziej, że spadki cen złota trwają już od ponad dwóch lat i nic nie wskazuje, żeby ta tendencja miała się zmienić. W wyniku kolejnej, trwającej od końca października fali zniżek, złoto straciło niemal 10 proc., docierając do 1220 dolarów za uncję i zbliżając się do czerwcowego dołka, położonego w okolicach 1200 dolarów.

 

Od początku roku notowania kruszcu zniżkowały o 27 proc. Obecnie cena jest na poziomie z sierpnia 2010 r., a od rekordu wszech czasów z września 2011 r. oddaliła się już o 36 proc., taniejąc o 700 dolarów na uncji. Ten rok będzie pierwszym od dwunastu lat rokiem spadkowym oraz najgorszym od 1981 roku, w którym kruszec staniał o jedną trzecią. Taka sytuacja może stanowić szok dla inwestorów, przyzwyczajonych od wielu lat do tego, że ceny złota nieustannie idą w górę. Wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej? Czy to jednorazowy wypadek przy pracy, czy początek przełomu i trwałego odwrócenia tendencji?

 

Notowania złota w dolarach za uncję

 

Źródło: Stooq.pl.

 

W przeszłości w większości przypadków pierwszy rok spadku wartości złota nie był ostatnim i z reguły rozpoczynał dłuższy okres dekoniunktury na rynku kruszcu. Co prawda po wspomnianym dużym spadku z 1981 r. kolejny rok przyniósł ostatecznie 12,5 proc. odreagowanie, ale w jego trakcie notowania poszły jeszcze bardzo mocno w dół, o prawie 30 proc. Kolejne dwa lata przyniosły spadki o 14 i 20 proc.

 

Cała spadkowa sekwencja trwała cztery lata W jej efekcie ceny złota spadły o niemal połowę. Kolejna złota bessa trwała pięć lat i obejmowała okres od 1988 do 1992 r. W jej trakcie notowania poszły w dół o 32 proc. Okres najdłuższej dekoniunktury na rynku kruszcu, trwającej osiem lat, obejmuje okres od 1994 do 2001 r. Łącznie w tym czasie złoto straciło na wartości 29 proc. Jak z tego wynika, złoto nie jest wcale tak cudownym remedium na przechowywanie wartości, zyskowne inwestowanie, obarczone niewielkim ryzykiem i bezpieczną przystanią w burzliwych czasach, jak się zwykło uważać w ciągu ostatnich kilkunastu lat złotej hossy. Generalnie w ciągu ostatnich 43 lat mieliśmy do czynienia z dwoma bardzo długimi okresami hossy i jednym bardzo długim okresem dekoniunktury.

 

Pierwsza, jedenastoletnia hossa trwała od 1970 do 1980 r. i przyniosła17-krotną zwyżkę ceny złota. Ta trwająca od 2002 do 2012 r. to wzrost o 500 proc. Od 1980 do 2000 r., a więc przez dwadzieścia lat, notowania kruszcu zniżkowały łącznie o niemal 55 proc. Patrząc na te historyczne zestawienia, można spodziewać się, że notowania złota znajdą się w kilkuletnim trendzie spadkowym, co nie oznacza, że następny rok też przyniesie posiadaczom złota straty. Sytuacja na rynkach finansowych oraz w globalnej gospodarce jest tak niestabilna, że trudno o jakiekolwiek wskazówki. Równie dobrze może okazać się, że złoto znów wróci do łask jako bezpieczna przystań dla kapitału poszukującego ucieczki przed zawirowaniami. Od czasu, gdy na rynku złota istotną rolę zaczęli odgrywać inwestorzy finansowi, sytuacja staje się coraz mniej przewidywalna, a dotychczasowe stereotypy dotyczące złota, mogą okazać się zwodnicze.

 

Prognozy analityków i ekspertów, jak zwykle bywają rozbieżne, jednak od pewnego czasu wyraźnie skurczył się udział tych optymistycznie oceniających perspektywy rynku złota. Przeważają pesymiści. Z odwrotną sytuacją mieliśmy do czynienia w czasie złotej hossy, a także w pierwszej fazie odwracania tej tendencji. To świadczy o tym, że prognozy tak naprawdę starają się nadążyć za rzeczywistością, a nie ją wyprzedzać, a opinie są uzależnione od rynkowych nastrojów. Często więc znacznie lepsze wskazówki można uzyskać śledząc nie prognozy ekspertów, ale opinie, a jeszcze lepiej działania znanych inwestorów, którzy stawiają własne lub powierzone im pieniądze. Prześledziliśmy więc, co myśli o złocie Warren Buffett, legenda inwestowania, stosujący oryginalne podejście i osiągający znakomite rezultaty od wielu lat, nie mniej słynny George Soros, postrach rynków finansowych, również od lat odnoszący sukcesy oraz John Paulson, który zasłynął nie tylko regularnie osiąganymi wynikami miliardera, ale przede wszystkim trafną diagnozą nadchodzącego kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości. Na krótkiej sprzedaży instrumentów opartych na kredytach hipotecznych zarobił duże pieniądze, a zarządzane przez niego fundusze przynosiły zyski liczone w setkach procent.

 

Najprostszą sprawę mamy z Buffettem. Niedawno stwierdził on, że nie kupiłby złota nawet, gdyby uncja kosztowała 800 dolarów. Nie oznacza to jednak, że przewiduje on spadek ceny kruszcu. Jego negatywny stosunek do złota jest znany od lat i wynika nie z oceny sytuacji rynkowej, ale filozofii inwestowania. Buffett twierdzi, że złoto jest czymś zupełnie nieproduktywnym. Nie daje plonów, jak ziemia, nie przynosi odsetek, jak obligacje i nie daje dywidend, jak akcje. Nie ma więc powodów, by mieć złoto w swoim portfelu. Pogląd dość oryginalny, ale ktoś, kto zarządza ogromnym majątkiem i ma niemal nieograniczone możliwości inwestycyjne, może sobie pozwolić na lekceważenie niektórych z nich.

 

W złoto inwestowały sporo fundusze George Sorosa. Jeszcze w 2012 r. udział złota w ich portfelach był rekordowo wysoki, choć sam Soros już dwa lata wcześniej był przekonany, że na rynku złota tworzy się spekulacyjna bańka, która wkrótce pęknie. Nie przeszkadzało mu to jednak w kupowaniu jednostek funduszy inwestujących w złoto, choć trzeba przyznać, że mocno redukował swoje pozycje w szybkim tempie już kilkukrotnie. Szczególnie intensywnie pozbywał się złota na początku 2011 r. Jednak jeszcze w trzecim kwartale 2012 r. jeden z funduszy miliardera zwiększył swoje zaangażowanie w złoto o niemal 50 proc. Można jednak powiedzieć, że nie po raz pierwszy Soros swoje sukcesy zawdzięcza odważnym decyzjom i szybkiemu refleksowi. Już pod koniec 2012 r. jego fundusze zaczęły gwałtownie redukować ilość złota w portfelach. Wyprzedaż kontynuowały także w pierwszych miesiącach 2013 r. Ocenia się, że Soros zdążył wycofać się z większej części inwestycji w złoto tuż przed jego gwałtowną przeceną, rozpoczętą w kwietniu 2013 r. Po raz kolejny twierdzi, że złoto zawiodło inwestorów i nie może już być uznawane za bezpieczną przystań, gdyż tę rolę kruszec utracił.

 

Jednym z największych zwolenników inwestowania w złoto był John Paulson. Złotem zainteresował się mocniej już w 2009 r. Najdłużej też wierzył w możliwość zarabiania na kruszcu. Szacuje się, że w różnych formach, poczynając od funduszy złota, złoto w postaci fizycznej oraz akcje spółek wydobywających kruszec, miał on po przeliczeniu ponad 120 ton złota. Od niemal dwóch lat zarządzane przez niego fundusze ponosiły jednak bardzo duże straty, a inwestorzy wycofywali ulokowane w nich kapitały. Jeszcze w pierwszym kwartale 2013 r., gdy większość graczy pozbywała się złota, Paulson deklarował, że nie pozbędzie się kruszcu, licząc że w końcu pojawi się inflacja i notowania pójdą w górę. Ostatecznie dał za wygraną dopiero w sierpniu tego roku, gdy postanowił pozbyć się części złotych aktywów. W listopadzie oficjalnie przyznał, że nie zainwestowałby więcej swoich pieniędzy w złoto, bo wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się inflacja.

 

Te przykłady ilustrują zarówno różne podejście najbardziej znanych inwestorów do lokowania pieniędzy w złoto, jak i różne sposoby zachowań w okresach, gdy traci ono na wartości, a wraz z nim topnieje zaangażowany w nie kapitał. Wszystko wskazuje na to, że znacznie lepiej na elastyczności i aktywnym podejściu do inwestycji wyszedł Soros. W przypadku Paulsona, konsekwencja nie opłaciła się. Wydaje się jednak, choć szacuje się, jego złote fundusze straciły w tym roku ponad 30 proc., że bardziej niż finanse, ucierpiała jego reputacja. Warto bowiem podkreślić, że mimo ogromnej wartości inwestycji, w złoto zaangażował jedynie około 15 proc. swojego kapitału.

 

Roman Przasnyski

Źródło: Open Finance

kalkulator-kredytu.eu

Karta Millennium MasterCard World Signia zajęła pierwsze miejsce w rankingu prestiżowych kart kredytowych miesięcznika Forbes. Zwycięstwo zapewniły jej atrakcyjne pakiety usług dodatkowych, wysoki limit – dwumilionowy w wersji VIP i brak opłat za jej wydanie.

 

W tegorocznym rankingu czarnych kart kredytowych miesięcznika Forbes karta Millennium MasterCard World Signia ponownie zajęła pierwsze miejsce. Magazyn Forbes jak co roku oceniał ofertę polskich banków w zakresie kart kredytowych dla najzamożniejszych. Pod uwagę brane były: zawartość pakietów usług dodanych do kart i ubezpieczeń, limit wydatków zakodowanych w karcie i koszty, jakie ponosi klient.

 

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że kolejny rok z rzędu jedną z liderek rankingu Forbsa jest właśnie nasza karta. W Banku Millennium stawiamy na budowanie długoterminowych relacji z Klientami, skupiamy się na rozumieniu potrzeb Klientów i kreowaniu oferty odpowiadającej tym oczekiwaniom. Bardzo często taką odpowiedzią są nowe produkty o przełomowych funkcjonalnościach i cenie. Takim produktem jest z pewnością wyróżniona karta, która mimo upływu czasu jest wciąż atrakcyjna i rynkowo konkurencyjna. Wyróżnienie jest dla nas także inspiracją do dalszego doskonalenia oferty i podnoszenia standardów obsługi – w tym obszarze niezmiennie chcemy utrzymać pozycję leadera – komentuje Tomasz Misiak, Dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej.

 

Karta kredytowa Millennium MasterCard World Signia oferowana jest klientom Bankowości Prywatnej od września 2011 r. Specyfika tego segmentu wymagała produktu łączącego funkcję nowoczesnego środka płatniczego z dostępem do najlepszych i nielimitowanych przywilejów. Dołączone do karty pakiety i programy zapewniają jej posiadaczom wiele praktycznych korzyści. Pomagają w nietypowych sytuacjach, spełniają niekonwencjonalne życzenia, zapewniają wygodę i komfort życia. Już podczas prac przygotowawczych celem banku było stworzenie najlepszej na rynku czarnej karty, spełniającej wszelkie oczekiwania i potrzeby najzamożniejszych klientów.

Źródło: Bank Millennium

Jaka pożyczka bez krd

Porównywarki cenowe to portale, które pozwalają na wyszukiwanie tego samego towaru w przeróżnych sklepach i wybór najlepszej oferty. Organizują rankingi cen dobrych produktów sprzedawanych w sieci – między innymi laptopów, sprzętu RTV i AGD, instrumentów fotograficznych, płyt CD także książek.

Cena Pentax X-5 Czarny

Nikt zupełnie poprzednio nie zebrał takiej wiedzy o cenach i popularności wirtualnych sprzedawców jak porównywarki cen. Nic dziwnego, że ich powodzenie wyrasta. Portal Skąpiec.pl w lutym odwiedziło ponad 700 tys. internautów. Z Ceneo korzystało aż 880 tys. użytkowników. Ale to i tak nic w porównaniu z serwisami niepolskimi. 21 milionów osób odwiedza średnio w ciągu miesiąca Pricegraber.com z Los Angeles, który działa w kilku krajach i ma oferty 11 tys. sklepów. Amerykańskiej porównywarki Shopping.com używa około 50 mln osób miesięcznie.

W Internecie utworzył się nowy ruch – porównywarki. Co prawda wielka porównywarka cen ceneo.pl funkcjonuje już sporo czasu, w między czasie powstało multum klonów tego świetnego portalu należącego do grupy allegro, natomiast moda na porównywarki różnego rodzaju produktów w pełni się rozwinęła rok temu.

Olbrzymią popularnością cieszą się porównywarki finansowe. Jedna z największych tego rodzaju porównywarek to comperia.pl. Jest to ogromny portal finansowy, który posiada autorski program partnerski.

Bardzo ciekawą porównywarkę finansową udostępnił także portal ecasa.pl. Strona porównywarki finansowej została rozwinięta na kilka działów. Bardzo ciekawie została rozwiązana porównywarka kredytowa. Wykaz wyników jest generowana w oparciu o rrso (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Listę wyników można posortować po oprocentowaniu, wielkości prowizji czy wysokości raty. Prócz tego w serwisie są udostępnione różne kalkulatory, dzięki którym można zestawić produkty na podstawie osobistych kryteriów.

W serwisie można znaleźć również opisy i opinie większości artykułów finansowych osiągalnych na rynku krajowym. Należałoby wyróżnić że ecasa.pl to nie tylko porównywarka kredytowa, to również serwis, który zajmuje się doradztwem kredytowym.

Dzisiaj, gdzie coraz to więcej osób ma kłopot z zdobyciem kredytu z powodu złej historii kredytowej, pożyczka staje się popularna mimo większego oprocentowania. Na rynku istnieje dużo firm, instytucji (również banków) udzielających pożyczek.

Kredytu może udzielić tylko bank. Pożyczki jednakże może udzielić każda firma (w tym bank) jak również osoba fizyczna. Wiadomo banki podlegają pod nadzór bankowy i muszą przestrzegać zapisów prawa bankowego, tymczasem organizacje udzielające pożyczek mogą prawie dowolnie określać warunki pożyczki. Skutkiem tego pożyczkę dużo łatwiej otrzymać niż kredyt.

Ranking pożyczek pozabankowych

W mBanku rozpoczęła się subskrypcja rocznej lokaty strukturyzowanej – Market korzyści. Zysk z lokaty może wynieść nawet 7 proc. Wynik uzależniony jest od zmian kursów sześciu globalnych spółek specjalizujących się w handlu detalicznym, będących właścicielami takich marek jak Biedronka, Media Markt czy MAKRO Cash&Carry. Całość zainwestowanych w lokatę środków objętych jest gwarancją.

- Zwrot z inwestycji będzie zależny od wyników jakie na przestrzeni roku, począwszy od 11 lutego, uzyska sześć spółek wchodzących w skład instrumentu bazowego. Firmy te są właścicielami międzynarodowych sieci handlowych, takich jak: Saturn, Media Markt, Biedronka, MAKRO czy Walmart i Morrisons – tłumaczy Marcin Konkel, wicedyrektor Departamentu Produktów Oszczędnościowych i Inwestycyjnych w mBanku. – Decyzję o składzie koszyka podjęliśmy w oparciu o dokładne analizy i oceny perspektyw wzrostu jakie mają poszczególne spółki. W koszyku znalazły się firmy, dla których rekomendacje analityków firmy Bloomberg to „kupuj” lub „trzymaj”  – dodaje.

Wyniki inwestycji sprawdzane będą codziennie, przez cały czas trwania lokaty, na zamknięcie każdej kolejnej sesji giełdowej. Klienci będą zarabiać jeśli wartość spółek będzie wyższa lub nie spadnie więcej niż o 2 proc. od początkowej wyceny. Na przykład jeśli przez 75 proc. obserwowanych dni wyniki spółek będą co najmniej na poziomie 98 proc. klient zyska zwrot z inwestycji w wysokości 5,25 proc. Maksymalnie może natomiast zarobić 7 proc. w skali trwania lokaty.

Okres inwestycji rozpocznie się 11 lutego 2014 r., a zakończy tego samego dnia rok później. Do założenia lokaty wystarczy wkład w wysokości tysiąca złotych. Inwestycja objęta jest całkowitą gwarancją kapitału, co oznacza, że nawet jeśli założenie lokaty nie zostanie spełnione klient odzyska całość ulokowanych w produkt środków.

Aby uruchomić lokatę wystarczy jedynie posiadać bezpłatne konto w mBank. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego należy wybrać opcję „otwórz lokatę strukturyzowaną” w zakładce „inwestycje”.

W skład instrumentu bazowego lokaty Market Korzyści wchodzą:

    – Jeronimo Martins SGPS, międzynarodowa firma, która w Polsce jest właścicielem Biedronki;
    – Metro AG, czyli własciciel między innymi Media Markt, Saturn czy MAKRO Cash&Carry;
    – Casino Guichard Perrachon SA, francuska spółka zarządzająca sieciami hipermarketów, między innymi Geant oraz Leader Price;
    – DistribuidoraInternacional de Alimentacion SA, hiszpański operator sieci dyskontów działających pod marką DIA;
    – Wal-Mart Stores Inc., jest międzynarodową korporacją z siedzibą w USA, zarządza m.in. siecią supermarketów Walmart;
    – WM Morrison Supermarkets plc., brytyjska spółka zarządzającą siecią supermarketów działających pod marką Morrisons.

Źródło: mBank

Dobra pożyczka